Aşçılık Eğitimi Sertifikası 2224 Saat ✓ OES™
İndirim!

Aşçılık Eğitimi Sertifikası ²²²⁴Saat

(7 müşteri değerlendirmesi)

2,149.00 

Aşçılık eğitimi aşçılık sertifikası programı, üniversiteyle iş birliği yapılarak hazırlanan temel aşçılık eğitimlerinin bulunduğu videolardan oluşmaktadır. Videolar a-senkron olarak anlaşmalı üniversitenin gözetimi dahilinde uzaktan eğitimle gerçekleşir. Hemen Ara ! 0 (531) 991 09 79

Aşçılık Eğitimi Aşçılık Sertifikası

Aşçılık eğitimi aşçılık sertifikası programı, üniversiteyle iş birliği yapılarak hazırlanan temel aşçılık eğitimlerinin bulunduğu videolardan oluşmaktadır. Videolar a-senkron olarak anlaşmalı üniversitenin gözetimi dahilinde uzaktan eğitimle gerçekleşir. Aşçılık kursunun sonunda kurumla anlaşması olan üniversite tarafından başarılı olan öğrencilere, uluslararası geçerliliği olan ve e-devlet üzerinden sorgulanabilen aşçılık sertifikası verilir.

Aşçılık Eğitimi Sertifika Kursu İçeriği

Mutfak ekipmanlarını ve malzemelerini birlikte kullanıp hijyen kurallarına dikkat eden, gıda ve yiyecek üreterek servise hazırlayan nitelikli insanlara aşçı denir. Aşçılık eğitimiyle birlikte eğitimi alan kişilerin yeterli ve donanımlı hâle gelmesi hedeflenir.

Aşçılık eğitiminin sonunda nitelikli ve profesyonel aşçılar yetiştirilmesi amaçlanır. Sertifika programına katılan ve başarılı olan kişiler üniversite onayı olan aşçılık sertifikasını kazanırlar. Bu eğitimde bazı özelliklere sahip olan bireylerin yetiştirilmesi amaçlanır. Bu özellikler şu şekildedir:

 • Besin gruplarını tanımak.
 • Besin gruplarının içerisindeki besin ögelerini ayırt edebilmek.
 • Yiyecek pişirebilmek ve hazırlayabilmek.
 • Yiyecek saklama aşamasında besin kayıplarının minimum olmasını sağlayabilmek.
 • Besin değeri yüksek yemekler yapabilmek.

Listelenmiş olan tüm bu özelliklere sahip olan bireyler yetiştiren bu kurs, online olarak gerçekleştirilmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilen bu kursa istediğiniz zaman dahil olabilirsiniz. Bununla birlikte dünyanın her yerinden bilgisayar veya mobil cihazlarınızla eğitime katılım sağlayabilirsiniz.

Aşçılık Eğitimine Kimler Katılabilir?

Aşçılık eğitimine katılım konusunda herhangi bir ön şart bulunmaz. Aşçı olmak isteyen herkes eğitime katılabilir. Fakat yiyeceklere ilgisi olan, tat ve koku alma duyularında gelişmeye açık, titiz ve sorumlu kişiler meslekte ilerlemeye daha açıktır. Bunun dışında planlama yeteneğine sahip, eli pratik kişiler olmaları diğer insanların önüne geçmelerini sağlar. Bu gibi yeteneklerle birlikte aşçılık kursuna şu özelliklere sahip bireyler katılabilir:

 • Aşçılık mesleğine ilgisi olanlar
 • Aşçılığı meslek edinmek isteyenler
 • Aşçılık alanında kendisini geliştirmek isteyenler
 • Yemek yapmaktan keyif alanlar
 • Mutfakta vakit geçirmeyi sevenler

Bu özellikleri bulunduran tüm bireyler herhangi bir ön koşul bulunmaksızın profesyonel aşçılık eğitimi programına katılabilirler.

Aşçılık Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aşçılık mesleği dünyada bulunan ilk mesleklerden bir tanesi olarak kabul edilir. Gıda sektörü her zaman varlığını koruduğu ve korumaya devam edeceği için bu alanda çalışan kişilerin işsizlik sorunu yaşama ihtimalleri oldukça düşüktür. Bilgi ve beceri konusunda kendilerini geliştiren ve yaratıcı olan bireyler ise meslekte çok başarılı olarak ilerleme imkânı bulabilmektedirler. Aşçılık sertifikasına sahip olan kişilerin çalışabilecekleri bazı iş imkânları şu şekildedir:

 • Konaklama işletmelerindeki yiyecek içecek üniteleri
 • Devlet ve özel kurumların mutfakları
 • Hastaneler, oteller, gemiler, trenler, ordu ve uçakların mutfakları
 • Yemek fabrikaları
 • Restoran, kafeterya ve barlar
 • Ulaşım araçlarındaki yiyecek içecek üretim üniteleri

Aşçılık eğitimini başarıyla tamamlayıp uluslararası aşçılık sertifikası alan kişiler tüm bu yerlerle birlikte yurt dışında da iş imkânı bulabilirler.

Aşçılık Sertifikası Nereden Alınır?

Aşçılık sertifikası; mutfakla ilgili seçilen bir branş konusunda yetkinliğini kanıtlayan ve aşçı olmak isteyen kişilere verilen bir belgedir. Profesyonel aşçılık eğitimi almak için pek çok yöntem bulunur. Bu yöntemlerden bazıları şu şekildedir:

 • Üniversitelerdeki gastronomi bölümleri okunarak.
 • İş-kur ya da belediyenin meslek edinme kurslarından yararlanarak.
 • Özel kurslardan faydalanarak.

Bu yöntemler arasında size süre tasarrufu yaşatan ve en çok kullanılan yöntem özel kurslardır. Üniversitelerin gastronomi bölümleri 2-4 yıl arası sürerken özel kurslarda isteğe bağlı olarak hızlı bir şekilde sertifika alınabilmektedir. Belediyenin meslek edinme kurslarında ise kontenjan açılma ve zaman konusunda sorunlar ortaya çıkabilir.

Özel kurslardan aşçılık almak isteyen kişilerin belirli miktarda ücret ödemesi gerekir. Bu kurslar üniversite ve uluslararası onaylı belgeleriyle birlikte kişilerin sektördeki iyi yerlerde iş edinebilmeleri konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır.

Aşçılık Sertifikası Ne Kadar?

Aşçılık alanında sertifikalı eğitim almak isteyen kişilerin belirli bir ücret ödemeleri gerekir. Bu alanda verilmekte olan eğitim programları ücretlendirilirken etkili olan pek çok faktör bulunur. Aşçılık sertifikası ne kadar olduğu belirlenirken eğitimlerin kaç saat sürdüğü, hangi yöntemle yapıldığı ve hangi eğitmen tarafından verildiği göz önünde bulundurulabilmektedir.

Merkezimizin sağlamış olduğu usta aşçılık sertifikası fiyatı 2,150 ₺ olarak belirlenmiştir. Bunun dışında aşçılık kalfalık belgesi 1,850 ₺ iken, aşçılık çıraklık belgesi 1,600 ₺’dir. Sertifikalar ve eğitim süreçleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyen kişiler siteye üye olabilir veya bizi arayabilirler.

Örnek

Aşçılık Eğitimi Sertifika örneği

Aşçılık Eğitimi Sertifikası ²²²⁴Saat için 7 değerlendirme

 1. Aysun Kantarcı

  Eğitim panelinin danışmanlar ömür boyu açık kalacağını söylemişlerdi bu durum işimize çok yaradı kardeşimle beraber izledik birlikte sertifikamızı aldık

 2. Çağlar Arık

  Mesleği küçüklükten bu yana yapıyorum sertifika alma gereği duydum. Online eğitimin ailesinin sağladığı destekler ile sertifikamı hızlı bir şekilde gönderdiler allah razı olsun.

 3. Rukiye Opak

  Arkadaşımın tavsiyesi ile online eğitimi tanıdım. Eğitim danışmanlarının ne kadar nazik ne kadar kibar insanlar olduğunu öğrendikten sonra eğitimi almaya karar verdim.

 4. Cumali Yancı

  Bir çok sertifika satan kişiler ile görüştüm online eğitim kadar güvenli olanı görmedim teşekkürler online eğitim ailesi…

 5. Ogün Çarşıcı

  Aradığnız sertifikanın tek adresi online eğitim olabilir.

 6. Kellye

  If you desire to improve your knowledge simply
  keep visiting this web site and be updated with the most recent information posted here.

 7. Katharina

  you’re in reality a good webmaster. The website
  loading speed is amazing. It sort of feels that you’re
  doing any distinctive trick. In addition, The contents
  are masterwork. you have performed a wonderful process
  in this subject!

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu